16 June, 2024
اهمیت تبلیغات در کسب و کارها

اهمیت تبلیغات در کسب و کارها

اجاره فضای تبلیغاتی

 

تبلیغات هدفمند یکی از مؤثرترین روش های بازاریابی و رونق بخشی به کسب و کارها می باشد که بر اساس نوع کسب و کار و نیازهای آن تعریف می گردد. به عبارتی دیگر هر چه میزان اثر بخشی یک تبلیغ بیشتر باشد آن تبلیغ هدفمندتر خواهد بود. در حال حاضر تعداد بی شماری روش تبلیغاتی وجود دارد؛ اما باید توجه داشت که هر روشی کارساز نیست. بهترین راه برای دستیابی به موفقیت در امر تبلیغات، شناخت کامل یک کسب و کار و اهداف آن می باشد. بدون شک عوامل و شرایط زیادی در میزان تأثیرگذاری یک تبلیغ نقش دارند که در ادامه به توضیح برخی از آن ها می پردازیم.

اهمیت تبلیغات در کسب و کارها

تبلیغات هدفمند یکی از مهم ترین دلایل رشد هر کسب و کاری است؛ اما نکته حائز اهمیت در این امر، اثربخشی آن است. همه ی ما تاکنون شاهد هزینه های بر باد رفته‌ی زیادی در بحث تبلیغ بوده ایم و شاید همین امر باعث بدبینی ما نسبت به این موضوع مهم شده باشد؛ اما باید بدانید هر تبلیغی عامل رشد نیست. تبلیغات هدف دار با معرفی محصولات و خدمات یک فعالیت، موجب شناخت بهتر و دقیق تر آن در میان مردم می شود و میزان موفقیت را افزایش می دهد. در واقع تبلیغات مناسب با بیان ارزش های محصول یا خدمات یک کسب و کار، سبب جذب مشتری و رونق آن می گردد.

روش های دستیابی به تبلیغات هدفمند

روش های دستیابی به تبلیغات هدفمند

روش های دستیابی به تبلیغات هدفمند

تعیین هدف

اصلی ترین عامل برای دستیابی به تبلیغات هدفمند، تعیین هدف و داشتن یک استراتژی دقیق می باشد. پس از تعیین هدف و یافتن بازار هدف، باید شاخص هایی نظیر محتوا، پیام، شناخت بازار رقابتی و… را مورد بررسی قرار داد.

دسته بندی مخاطبان

یکی از عوامل موفقیت در این امر، دسته بندی مخاطبان می باشد. شما باید با شناخت کامل مخاطبان خود و دسته بندی آن ها، پیام ها و آگهی های خود را برای مخاطبانتان، شخصی سازی کنید؛ زیرا هر گروه از مخاطبان شما از ویژگی های خاصی برخوردار می باشند و این روش می تواند تاثیر به سزایی در جذب مخاطب جدید و حفظ مخاطبان گذشته داشته باشد.

تولید محتوای مناسب

تولید محتوا، نقش مهمی در تبلیغات هدفمند دارد و بازاریابی محتوایی یکی از اصلی ترین روش های تبلیغ آنلاین محسوب می شود؛ بنابراین توجه داشته باشید که محتوای ضعیف، سبب شکست شما در این امر خواهد شد. موضوع حائز اهمیت در حوزه تولید محتوا، شفافیت و صراحت یک محتوا است؛ همچنین خوب است بدانید که محتواها باید با توجه به مخاطبان تولید گردند.


مطلب پیشنهادی: تبلیغات هدفمند چه ویژگی‌هایی دارد؟


تبلیغات موبایلی چیست؟

تبلیغات موبایلی چیست؟

تبلیغات موبایلی چیست؟

امروزه موبایل ها یکی از پرمخاطب ترین رسانه های دیجیتال محسوب می شوند و به همین دلیل، تبلیغات موبایلی از اهمیت بالایی نزد مخاطبان برخوردار می باشند. آگهی های موبایلی نوعی از آگهی های دیجیتال هستند که بر روی صفحه موبایل ظاهر می شوند و می توانند در قالب یک پیامک، اپلیکیشن یا تبلیغات کلیکی باشند. در سال های اخیر، این نوع از تبلیغ بسیار افزایش و گسترش یافته و مبلغ قابل توجهی از هزینه های مربوط به تبلیغات به آن تعلق گرفته است. اپلیکیشن های کاربردی، مهم ترین عامل در رشد تبلیغات موبایلی محسوب می شوند. با توجه به این که موبایل وسیله ای شخصی و منحصر به فرد است به راحتی می توانید از آن به عنوان یک کانال ارتباطی برای مورد هدف قرار دادن مخاطب استفاده نمایید.

تبلیغات دیجیتال چیست؟

تبلیغات دیجیتال چیست؟

تبلیغات دیجیتال چیست؟

گسترش اینترنت و دسترسی آسان به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، باعث به وجود آمدن نوع جدیدی از تبلیغات، به نام تبلیغات دیجیتال شده است. به طور کلی تمامی تبلیغاتی که در بستر اینترنت انجام می گیرد جزو آگهی های دیجیتال محسوب می شود و دارای مزایای بسیاری است؛ هزینه های پایین، مخاطبان بسیار و قابل اندازه گیری بودن سطح اثربخشی از مهم ترین مزیت های تبلیغات آنلاین محسوب می شود. روش های بی شماری در حوزه تبلیغات آنلاین وجود دارد که بسته به نوع کسب و کار و هدف آن می توانید هر یک از این روش ها را به کار بگیرید.


مطلب پیشنهادی: بهترین روش های تبلیغات آنلاین


انواع آگهی دیجیتال

تبلیغ در اینستاگرام

با توجه به میزان محبوبیت اینستاگرام در میان کاربران شبکه های اجتماعی، این پلتفرم، بهترین ابزار برای تولید محتوا و ارتباط با مشتری است و در حال حاضر به عنوان یکی از موثرترین ابزارها در امر تبلیغات هدفمند محسوب می شود. آمار مشارکت و حضور کاربران اینترنت در اینستاگرام بسیار شگفت انگیز است و همین امر باعث شده تا اکثر برندهای معتبر دنیا در این شبکه فعالیت قابل توجهی داشته باشند.

تبلیغ در تلگرام

طبق آمارهای منتشر شده، در سال ۲۰۱۷ تلگرام به عنوان یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در میان کاربران ایرانی معرفی شد و از علل آن می توان به محیط کاربری ساده، دسترسی به فایل های صوتی و تصویری و… اشاره کرد. این محبوبیت سبب به وجود آمدن کانال های بسیار و تبلیغات گسترده در فضای تلگرام شده است. در حال حاضر تلگرام نیز به عنوان یکی از روش های تبلیغات دیجیتال در ایران شناخته می شود و از اثر بخشی بالایی برخوردار است.

آگهی ویدئویی

آگهی های ویدئویی تاثیر زیادی در جذب مخاطب دارد؛ برای مثال، آپارات به عنوان یک پلتفرم نمایش ویدئویی بسیار پر کاربرد است. به طور کلی تبلیغات ویدئویی یا تصویری، تاثیرگذاری بیشتری نسبت به آگهی های متنی یا صوتی دارند و اکثر مخاطبان از آن استقبال می کنند.

تبلیغات همسان

تبلیغات همسان نوعی دیگر از تبلیغات آنلاین است که بر اساس شکل و عملکرد سایتی که مخاطب یک برند در آن حضور دارد طراحی می گردد، از محتوای متنی بیشتری نسبت به سایر تبلیغات برخوردار است و سازگار با تجربه کاربری می باشد. شاید بتوان گفت که سالانه حدود دو سوم از هزینه های مربوط به تبلیغات بنری، به این نوع اختصاص می یابد.

سامانه میز، با هدف رونق بخشی به کسب و کارها راه اندازی شده است و کسب و کارها این فرصت را دارند که در این سامانه به صورت رایگان اقدام به تبلیغ نمایند. شما می توانید برای آشنایی بیشتر با خدمات منحصر به فرد میز، به قسمت آموزش امکانات در سایت میز مراجعه کنید.

کارشناس دیجیتال مارکتینگ هستم و در حوزه استارتاپ‌های آی‌تی فعالیت می‌کنم. شروع کاری من با تولید محتوا در زمینه گردشگری و برندینگ شروع شد و تصمیم گرفتم یه پیشرفتی تو زندگی خودم ایجاد کنم این شد که در سال 1397 به عنوان مدیر دیجیتال مارکتینگ در هلدینگ دانش بنیان آریانا فعالیت حرفه‌ای خودم رو شروع کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *